ENDORFINO kenzan


Chcete vytvořit nádhernou květinovou kompozici, která bude vypadat jako živý obraz? Chcete se naučit umění ikebany, tradičnímu japonskému aranžování květin? Nebo si jen chcete užít radosti z práce s přírodními materiály? Pak je pro vás náš aranžovací kenzan ideální pomocník! 


Kenzan je tajemství ikebany

Kenzan je malý kovový "ježek" s ostrými hroty, na které se napichují květiny a dekorace. Jeho jméno znamená "hora mečů" a používá se v Japonsku už stovky let.

Díky kenzanu můžete aranžovat květiny tak, aby vypadaly co nejpřirozeněji a nejharmoničněji. Kenzan vám umožní vytvářet různé tvary a úhly, které byste s běžnou vázou nedosáhli.

Navíc je kenzan ekologický, protože ho můžete používat znovu a znovu. Pokud se vám líbí kenzan a chcete si ho pořídit, navštivte naši prodejnu Endorfino.


Aranžujte cokoliv

Květiny, větvičky, keříky, listy, pokojové rostliny. Můžete aranžovat cokoliv, co vám přijde pod ruku. Pak už jen stačí napichovat květiny a tvořit svou originální kompozici.

Bez obav i do výšky

Kenzan je dostatečně těžký a stabilní, aby unesl váhu a počet květin, které chcete použít. Můžete si tak dovolit aranžovat i do výšky a vytvářet zajímavé efekty.

Ekologický

V aranžovací misce vypadá kenzan mnohem lépe, než nevzhledná aranžovací hmota. A zatímco hmotu nakonec vyhodíte, kenzan vám může sloužit po generace.

Rodák z Česka

Naše kenzany se vyrábí ve Strašíně v Čechách z kvalitní oceli a ostrých hrotů. Jsou pevné, odolné a dlouhodobě funkční.


Jak aranžovat s kenzanem

Chcete se dozvědět více o tom, jak pracovat s kenzanem? Přečtěte si naše články, ve kterých najdete spoustu tipů a inspirace pro vaše aranžmá.


Doufáme, že jsme vás nadchli pro kenzan a že si ho brzy vyzkoušíte. Na naší prodejně Endorfino máme pro vás připravené různé sady kenzanů. Přijďte se podívat a vyberte si tu svoji!