#2 - Jak vytvořit krásný kenzan

01.02.2023

Kenzan je tradiční japonská pomůcka pro aranžování květin. Je to malá kovová destička s ostrými hroty, na které se napichují květiny a dekorace. S kenzanem můžete vytvořit nádherné květinové výtvory, které budou zdobit váš domov nebo kancelář. 

A není to vůbec těžké! Stačí dodržet tři jednoduché kroky.

Příprava

Vyberte si květiny a dekoraci podle vašeho vkusu a ročního období. Odstraňte z nich poškozené části a zkraťte stonky.

Akce

Naplňte misku vodou a dejte do ní kenzan tak, aby stonky květin a dekorací byly po dokončení ponořené alespoň 1 cm. Postupně do něj zapichujte květiny a dekoraci tak, aby vytvářely harmonický celek. Nebojte se experimentovat s různými tvary a barvami. Směle do toho, vše doladíte až za chvíli.

Úprava

Podívejte se na svůj kenzan z různých úhlů a upravte ho podle potřeby. Přidejte nebo odeberte nějaké prvky, změňte jejich polohu nebo úhel. Hlavní je, aby se vám líbil váš vlastní originální kenzan! Pro inspiraci jsme pro vás vyfotili náš kenzan i s metrem, abyste viděli, jak velké jsou jednotlivé květiny i dekorace.

Výsledek

Jak se vám podařil váš první kenzan? Jsme si jisti, že je nádherný! A pokud se vám líbilo pracovat s kenzanem, zkuste ho použít i pro vaše další květinové aranže!