#3 - Můj druhý kenzan

01.03.2023

Kenzan je skvělý nástroj pro aranžování květin všech druhů a velikostí. S kenzanem můžete vytvořit úchvatné květinové kompozice, které budou působit jako malé zahrady. 

A není to nic složitého! Stačí dodržet pár jednoduchých kroků.

Příprava

Vyberte si květiny a dekoraci podle vašeho vkusu a ročního období. Můžete použít různé barvy, tvary a textury, aby váš kenzan byl pestřejší a zajímavější. Odstraňte z nich poškozené části a zkraťte stonky.

Akce

Umístěte kenzan do misky s vodou a postupně do něj zapichujte květiny a dekoraci tak, aby vytvářely bohatý a vyvážený celek. Nebojte se použít hodně květin, kenzan je dostatečně stabilní, aby je udržel. Můžete také aranžovat i do výšky a vytvářet zajímavé efekty. Nezapomeňte, že stonky květin a dekorací musí být po uspořádání ponořené alespoň 1 cm.

Úprava

Podívejte se na svůj kenzan z různých úhlů a upravte ho podle potřeby. Přidejte nebo odeberte nějaké prvky, změňte jejich polohu nebo úhel. Hlavní je, aby se vám líbil váš vlastní bohatý kenzan! Pro inspiraci jsme pro vás vyfotili náš kenzan i s metrem, abyste viděli, jak velké jsou jednotlivé květiny i dekorace.

Výsledek

Jak se vám podařil váš bohatý kenzan? Jsme si jisti, že je úžasný! 

Ještě detail základny kenzanu, kde je vidět, jak jsou jednotlivé rostliny umístěny.